reklam
reklam
SanalGazeteci.Net
reklam

1 Ağustos 2018 Sayısal Loto sonuçları | Sayısal Loto rekor kırdı! | Büyük ikramiye 10 milyon TL’yi aştı

1 ağustos 2018 sayısal loto çekiliş sonuçları açıklandı. 6 bilenin hiç çıkmadığı bu hafta da devreden sayısal loto’da büyük ikramiye 10 milyonu aştı. artık.

1 Ağustos 2018 Sayısal Loto sonuçları | Sayısal Loto rekor kırdı! | Büyük ikramiye 10 milyon TL’yi aştı
Bu haber 02 Ağustos 2018 - 19:47 'de eklendi ve 41 views kez görüntülendi.
reklam

1 Ağustos Sayısal Loto çekilişi için heyecan doruktaydı. Vatandaşlar çekiliş sonuçlarını büyük merakla bekledi. Artık haftada iki kez yapılan Sayısal Loto çekilişinin sonuçlarına göre şanslı numaralar belli oldu. Dört haftadan sonra 6 bilen çıkmayınca bir alt gruplara dağıtılma sürecinin kalkmasının ardından bu haftaki Sayısal Loto çekilişi rekor kırdı ve ilk defa büyük ikramiye tutarı olarak 10 milyon 743 bin 111 lirayı gördü. İşte, 1 Ağustos Sayısal Loto çekiliş sonuçları, Sayısal Loto sonuçlarına göre şanslı numaralar neler sorusunun yanıtı ve Sayısal Loto çekilişiyle ilgili merak edilen ayrıntılar haberimizin devamında..

 

 

1 AĞUSTOS 2018 SAYISAL LOTO SONUÇLARI

1 Ağustos Sayısal Loto sonucu ŞANSLI NUMARALAR: 04 – 06 – 14 – 20 – 38 – 47
Sayısal Loto’nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 7. devir gerçekleşti. Öte yandan 5 bilen 111 kişi 5 bin 189 lira 65’er kuruş, 4 bilen 6 bin 266 kişi 69 lira 55’er kuruş, 3 bilen 110 bin 382 kişi ise 11 lira 05’er kuruş ikramiye kazandı.

BİR ÖNCEKİ HAFTA SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞ SONUÇLARI

Sayısal Loto 28 Temmuz çekiliş sonuçları açıklandı fakat 6 bilen çıkmadığı için 6. haftaya devretti ve büyük ikramiye 9 milyon 375 bin TL oldu. İşte bu haftanın Sayısal Loto çekiliş sonuçları

Sayısal Loto sonuçları hakkında araştırmalarını sürdüren milyonlarca vatandaş heyecanlı ve umutlu bekleyişini sürdürüyor. Haftada iki kereye çıkarılan çekilişle birlikte Sayısal Loto biletlerine olan ilgi daha da arttı. Sayısal Loto’da Çarşamba günü 1134. kez gerçekleşen çekilişte büyük ikramiye beşinci kez 7.311.802,61 TL devretmişti. 5 bilen kişi sayısı ise 78 olmuş ve bu kişiler 5.985,60 TL’lik ikramiyenin sahibi olmuştu. 01, 09, 16, 19, 26, 46 numaraları ise şanslı numaralar olmuştu. Milli Piyango Sayısal Loto kazandıran numaralar hangileri? İşte ayrıntılar…

SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

Sayısal Loto çekilişi haftada 2 kez Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından Ankara’da gerçekleştiriliyor. Çarşamba günkü Sayısal Loto çekilişi, Şans Topu çekilişinin hemen ardından 21.40’ta başlıyor. Cumartesi günkü çekiliş ise 21.15’te yapılıyor. Çekilişler Milli Piyango İdaresi’nin resmi internet sitesi olan www.mpi.gov.tr adresi üzerinden canlı yayınlanıyor. Çekiliş bittikten sonra yarım saat içerisinde ikramiye bilgileri site üzerinden duyuruluyor.

SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞ SONUÇLARINI SORGULAMAK ÜZERE TIKLAYINIZ

SAYISAL LOTO EN ÇOK ÇIKAN NUMARALAR HANGİLERİ?

Son 855 haftada Sayısal Loto’da en çok çıkan 5 sayı 21 , 18 , 36 , 38 ve 40 sayılarıdır.
Sayısal Lotoda en az çıkan 5 sayı ise 43 , 33 , 4 , 45 ve 37 olarak göze çarpmaktadır . 37 sayısı 92 defa , 45 sayısı 92 defa ,4 sayısı 89 defa , 33 sayısı 89 defa 43 sayısı ise 855 hafta da sadece 80 defa çıkmıştır.
Son 855 haftada Sayısal Lotoda en çok çıkan 5 sayı 21 , 18 , 36 , 38 ve 40 sayılarıdır. 21 sayısı 124 defa , 18 sayısı 122 defa ,36 sayısı 121 defa , 38 sayısı 121 defa 40 sayısı ise 855 hafta da tam olarak 116 defa çıkmıştır.

SAYISAL LOTO NEDİR?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun ” olarak da ifade edilen şans oyunudur.
Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.
İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür. İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.
Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.
Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto saat kaçta, ne zaman? 28 Temmuz Sayısal Loto sonuçları açıklandı mı? MPİ Sayısal Loto kazandıran numaralar

SAYISAL LOTO İKRAMİYELERİ NASIL ALINIR?

Sayısal Loto çekilişleri sonucunda 3, 4, 5 ve 6 bilen talihliler ikramiye almaya hak kazanır. Çekilişte ikramiye almaya hak kazananlar arasından;

– 3 ve 4 bilenler loto bayilerinden,

– 5 bilenler loto bayileri ve Milli Piyango İdaresi’nin şubelerinden,

– 6 bilen talihliler ise Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nden ikramiyelerini alabilir.

Sayısal Loto çekilişinde büyük ikramiye için gerekli olan 6 bilen çıkmazsa, ikramiye tutarı bir sonraki hafta 6 bilene verilmek üzere devreder. Çekilişte büyük ikramiyede üç devir sayısı geçemez. Dördüncü haftaya büyük ikramiye devreder ve dördüncü haftada da büyük ikramiyeyi alan çıkmazsa, ikramiye tutarı 5 bilenlere dağıtılır.

SAYISAL LOTO SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Sayısal Loto sonuçları, her hafta Cumartesi günü millipiyango.gov.tr internet sitesi üzerinden canlı yayın ile ilan edilir. Canlı yayın sonrasında yayın tekrarı ve çekiliş sayıları, büyük ikramiyenin hangi ile/illere isabet ettiği bilgisi de yayınlanır. İnternet sitesinden çekilişin geçmiş tüm sonuçlarına da ulaşılabilir.

SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR?

Sayısal Loto çekilişlerine katılım yaşı 18’dir. Yaşı 18’den küçük olanlar, çekilişlere katılıp kupon dolduramazlar. Katılsalar bile MPİ tarafından ikramiye verilmez. Sayısal Loto kuponu, 1’den 49’a kadar sayıların bulunduğu kolonlardan oluşur. Her kolondan 6 sayı seçilir ve işaretlenir. Kupon doldurulurken işaretlemelerde kırmızı kalem kullanılmaması ve işaretlemelerin dik olarak yapılması gerekir. Sayısal Loto için, Pazar günü sabahından Cumartesi günü saat 21.00’a kadar kupon doldurulabilir. Oynanan her kolon için ücret ödenir. Loto bayilerinde bulunan makinelere otomatik olarak da kupon doldurtulabilir. Çekiliş için katılım sınırı bulunmaz ve istenilen sayıda kolon doldurularak çekilişe katılım sağlanabilir.

SAYISAL LOTO 5. KEZ DEVRETTİ

5. kez devreden Sayısal Loto’nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 7 milyon 311 bin 802 lira 61 kuruş devretti. Büyük ikramiyenin rakamı büyüdükçe vatandaşların heyecan ve merakı daha da çok artıyor. 
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bin 134’üncü hafta çekilişinde 5 bilen 78 kişi 5 bin 985 lira 60’ar kuruş, 4 bilen 4 bin 737 kişi 74 lira 75’er kuruş, 3 bilen 87 bin 50 kişi 11 lira 35’er kuruş ikramiye alacak. Çekilişte 1 milyon 808 bin 985 lira 5 kuruş ikramiye dağıtıldı. Hasılattan, KDV olarak 1 milyon 159 bin 112 lira 75 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 648 bin 381 lira 93 kuruş kamuya aktarılacak.

Sayısal Loto saat kaçta, ne zaman? 28 Temmuz Sayısal Loto sonuçları açıklandı mı? MPİ Sayısal Loto kazandıran numaralar

SAYISAL LOTO İLE İLGİLİ YAPILAN EN SON DUYURU

Sayısal Loto (6/49) oyununda haftada iki çekiliş yapılmaya başlanacaktır. İlk çekiliş 18
Temmuz 2018 Çarşamba günü, ikinci çekiliş ise 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü
gerçekleştirilecek ve çekilişler bu şekilde devam edecektir.
Çarşamba ve Cumartesi günleri yapılacak Sayısal Loto (6/49) çekilişlerinde büyük ikramiyeyi kazanan numaraların bilinememesi halinde büyük ikramiye diğer çekilişe devredecek, uygulama büyük ikramiyeyi kazanan numaralar bilinene kadar devam edecektir.
Dört hafta boyunca 6 numarayı doğru tahmin edenin çıkmaması durumunda büyük ikramiye
tutarının bir alt gruba (5 bilenlere) dağıtılması uygulamasına son verilmiştir. Sayısal Loto (6/49) çekilişinde 6 numarayı doğru tahmin eden olmadığı sürece büyük ikramiye sonraki çekilişlere devretmeye devam edecektir.

Etiketler: 28 temmuz sayısal loto çekilişi, mpi sayısal loto çekiliş sonuçları, sayısal loto, sayısal loto büyük ikramiye, Sayısal loto çekiliş sonuçları, Sayısal Loto Çekilişi, sayısal loto ne zaman, sayısal loto ne zaman çekilecek

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA