reklam
reklam
SanalGazeteci.Net
reklam

BİLSEM Sözleşmeli Öğretmenlik tercih sonuçları sorgulama MEB İKGM

Sözleşmeli öğretmen olmak isteyenler adaylar atama tercih başvurularını 20 temmuz cuma gününe kadar meb’in sitesi ilk.atama.meb.gov.tr adresinden yaptıktan.

BİLSEM Sözleşmeli Öğretmenlik tercih sonuçları sorgulama MEB İKGM
Bu haber 25 Temmuz 2018 - 1:09 'de eklendi ve 82 views kez görüntülendi.
reklam

BİLSEM Sözleşmeli Öğretmenlik tercih sonuçları sorgulama 2018 MEB son dakika öğretmen atamaları gib bütün detayları bu haberimiz üzerinden öğrenebilirsiniz. BİLSEM Sözleşmeli öğretmenlik 2018 atama ve tercih başvuruları geçtiğimiz günlerde sona ermişti. Adaylar şimdi büyük bir heyecan içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelecek tercih sonuçlarını bekliyorlar. Sözleşmeli öğretmenlik tercih sonuçları açıklandı mı? MEB öğretmen ataması tercih başvuru sonuçları sorgulama ekranı erişime açıldı mı? BİLSEM Sözleşmeli öğretmenlik tercih sonuçları sorgulama gibi tüm ayrıntılara sayfamız üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

BİLSEM Sözleşmeli Öğretmenlik tercih sonuçları sorgulama İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN TERCİH ATAMA SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bilim ve Sanat Mekezleri’nde (BİLSEM) öğretmenlik yapmak isteyen vatandaşlar başvurularını 17 Şubat 2018 itibariyle MEBBİS üzerinden tamamladılar. Sonrasında değerlendirmeye tabi tutulan öğretmenler, kendilerine verilen tercihe esas atama puanları ile tercihlerini gerçekleştirdiler.

20 Temmuz 2018 tarihinde sona eren tercih işlemlerinin ardından tercih sonuçlarının bir hafta içinde yani 27 Temmuz Cuma günü açıklanması bekleniyor. Atama sonuçları Millî Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü resmî internet sitesi http://ikgm.meb.gov.tr/ üzerinden ilan edilecek.

BİLSEM ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BİLSEM ATAMALARI NASIL OLACAK?

Adayların tercihleri doğrultusunda atamalar, alanlara göre tercih yapmaya esas puan
üstünlüğüne göre Atama Takvimi’nde belirtilen tarihler arasında Bakanlıkça
yapılacaktır.

Adayların tercihleri doğrultusunda tercih yapmaya esas puanların eşitliği hâlinde puanı fazla olan adaya öncelik verilecektir. Eşitliğin bozulmaması durumunda hizmet süresi az olan adayın atamasına öncelik verilecektir.

Eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek kura ile belirlenecektir.

40 ve üzeri puan almış adaylardan ataması gerçekleşmeyenlerin puanları geçerliliğini yitirecektir. Atama sonuçları, Millî Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü resmî internet sitesinde ilan edilecektir.

GÖREVDEN AYRILMA GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ

Öğretmenlere atama kararnameleri tebliğ edilerek görevden ayrılma ve göreve başlama
işlemleri 6- 17 Ağustos 2018 tarihleri aralığında tamamlanacaktır. Daha sonra öğretmenlerin ayrılma ve başlama işlemleri MEBBİS Atama Modülü’ne işlenecektir. 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN BAŞVURU ŞARTLARI

1.1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

1.2. Türk vatandaşı olmak (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacaktır.),

1.3. Mezun olunan yükseköğretim programı, Bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına göre atama yapılacak alana uygun olmak,

1.4. Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların ihtiyacı karşılamadığı alanlara atanacaklar hariç olmak üzere, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birinin başarıyla tamamlamış olmak,

1.5. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yüksek öğrenimlerinin ve/veya pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak,

1.6. 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında atanacağı alan için puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121) itibarıyla 50 ve üzerinde puan almış olmak,

1.7. Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak,

1.8. 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak çalışmakta iken sözleşmeleri feshedilenler bakımından, başvuru tarihinin son günü itibarıyla bir yıl bekleme süresini tamamlamış olmak.

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA