SanalGazeteci.Net

web tasarım

Boğazlıyan’lı Öğrencilerden “Anlamlı Konferans”

Boğazlıyan’lı Öğrencilerden “Anlamlı Konferans”
5.202 views
22 Nisan 2019 - 10:57
reklam

Sosyal Uyum için Avrupalı Müslümanlar Girişimi (EMISCO) Sözcüsü ve Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Veysel Filiz, Boğazlıyan Anadolu Lisesi öğrencileriyle konferansta buluştu.

Boğazlıyan Anadolu Lisesi Müdürü Nebi Koç’un girişimleriyle organize edilen etkinlikte uluslararası ilişkiler çerçevesinde kimlik bilinci inşası, medeniyet kodları tanımı, 2019 Türkiye’sinde gençlerin uluslararası değişimin aktörü olmaları için Vizyon ve Misyon anlayışı konuşuldu.

İnsanlık tarihinden örneklerin verildiği Konferansta, Veysel Filiz öğrencilerin sorumlulukları olduğunu anlatarak Kurtuluş Savaşını ecdadımız başarıyla yürüttü ancak bugün tam manasıyla kurtulmuş sayılmayız, sürekli devam eden saldırı ve tehdit ortamı var, Müslümanlık üzerinden kimliğimize ve inancımıza, ekonomik baskılarla yaşam standartlarımıza, terörü besleyerek güvenliğimize, iç işlerimize karışarak egemenliğimize karşı organize ve provokatif bir düşmanlık var dedi. Bunlarla mücadele etmek için medeniyet kodlarımız dan beslenilmesi gerekir diyen Filiz, tarihimizle insanlığa ışık tutan bir milletin çocuklarından beklenti yüksek olur, bunun bilincinde olarak küresel düşünmek zorundayız dedi.

Önümüzdeki haftalarda bir Balkan gezisi düzenleme önerisinde bulunan Veysel Filiz, Türkiye yalnızca mevcut sınırlarıyla değil, çok daha geniş bir coğrafi perspektifle tam manasıyla anlaşılabilir bir ülkedir diyerek öğrencileri yalnızca kariyer peşinde koşmayıp aynı zamanda devletin bekasını da düşünmeye teşvik ederek sözlerine son verdi.


Toplantıya iştirak eden Özler Birlik Derneği yöneticileri yakın dönemde daha geniş bir kitleye hitap edecek yeni bir konferansa ihtiyaç olduğunu belirterek çalışmalara başlayacaklarını söylediler.

Sitemiz İhlas Haber Ajansı (İHA) abonesidir İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm haberler, SanalGazeteci.net editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen İhlas Haber Ajansı (İHA) dır.