reklam
reklam
SanalGazeteci.Net
reklam

POMEM 22. dönem mülakat sonuçları sorgula – EGM POMEM sonuç sorgulama – 23. dönem POMEM başvuru tarihi ve şartları

10 bin polis alımının gerçekleşeceği 2018 pomem sözlü mülakat sonuçları büyük merakla bekleniyor. sonuçların ne zaman açıklanacağını heyecanla bekleyen polis.

POMEM 22. dönem mülakat sonuçları sorgula – EGM POMEM sonuç sorgulama – 23. dönem POMEM başvuru tarihi ve şartları
Bu haber 29 Temmuz 2018 - 11:32 'de eklendi ve 102 views kez görüntülendi.
reklam

10 bin polis alımının gerçekleşeği POMEM sözlü mülakat sonuçları büyük merakla bekleniyor. Sonuçların ne zaman açıklanacağını heyecanla bekleyen polis adayları 2018 Polis Alımı ile ilgili son dakika bilgileri merak ediyor. 30 Haziran’da gerçekleştirilen 22. Dönem POMEM sözlü mülakat sınavı sonuçları büyük merakla bekleniyor. Lisans ve ön lisans mezunlarının katıldığı ve 10 bin polis alımı için gerçekleştirilen POMEM sonuçları açıklandı mı? POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak? gibi soruların cevabı binlerce polis adayının gündeminde.. POMEM başvurusu yapan ve kabul edilen öğrenci adaylarının sınav giriş yerleri ve tarihleri açıklanmasının ardından 23. Dönem POMEM başvurusu yapmak isteyen adaylar da başvuruların ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki, POMEM atamalar nasıl yapılacak? 23. Dönem POMEM başvuruları ne zaman yapılacak? 2018 Polis alımı başvuru şartları neler? İşte, 22.Dönem POMEM sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunu yanıtı ve konuyla ilgili merak edilen detaylar ve son dakika haberler

23. POMEM BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Polis Akademisi Başkanlığı, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 10 bin polis alımı yapacağını duyurdu. Polis Akademisi Başkanlığınca yapılan duyuruda alım ilanına lisans ve ön lisans mezunu adaylarının başvuru yapabileceği belirtilmiş olup tüm esas ve detayların 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’den sonra duyurulacağı belirtildi. Peki 23. dönem POMEM başvuru tarihi ne zaman? POMEM başvuru şartları nelerdir? Polis Akademisi Başkanlığı’nın konuyla ilgili yaptığı duyuru şöyle: “Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 23. Dönem olarak eğitilmek üzere Lisans ve Ön lisans mezunlarından toplam 10.000 öğrenci adayı alınacaktır. Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslar 22.07.2018 tarihinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrası Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden ilan edilecektir.” ifadelerine yer verildi. KPSS’den sonra esasların duyurulması ile lisans mezunu adaylar için 2018 yılı KPSS şartı ve ön lisans mezunu adaylar için ise 2016 yılında yapılan KPSS sınavından puan şartının aranması bekleniyor. Genel olarak lisans mezunlarında KPSS 60 ile üzeri, ön lisans mezunlarında ise KPSS 70 ve üzeri şartı aranmaktadır.

POMEM SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2018 POMEM SON DAKİKA GELİŞMELERİ

Toplam 10 bin polis adayı alımının yapılacağı Polis Akademisi’nde ön başvuru süreci nisan ayında gerçekleştirildi. Bu aşamanın ardından ise ikinci aşamaya katılım gösterecek olan polis adaylarının mülakat sınavları, haziran ayının ikinci haftasında yayımlanan sınav giriş belgesiyle başlamış oldu. POMEM 22. dönem mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, ikinci aşama mülakatına dahil olan birçok vatandaşın araştırdığı en önemli konuydu. Türkiye’nin birçok merkezindeki polis okulları aracılığıyla gerçekleştirilen POMEM mülakatları, haziran ayının içerisinde tamamlanırken, polis adaylarının merak ettiği konu 22. dönem POMEM mülakat sonuçları oldu. POMEM mülakatları 21. dönem polis alımında 29 Ocak-10 Şubat aralığında yapılmış, sonuçlar 25 şubat tarihinde erişime açılmıştı. Bu bilgiler dikkate alındığında POMEM mülakat sonuçlarının ay sonuna kadar akademi tarafından açıklanması öngörülmekte. 23. Dönem POMEM başvurusu yapmak isteyen binlerce polis adayı yapılacak açıklamayı bekliyor. 

İşte, Polis Akademisi’nin 22. Dönem POMEM başvurusu hakkında yaptığı son açıklama ve POMEM ile ilgili merak edilen detaylar ve son dakika haberler…

POMEM 22. DÖNEM MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Lisans ve ön lisans mezunlarının katılım sağladığı 22. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) sınavının seçme sınavı ve mülakat aşamaları tamamlandı. Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu’nun sonuçlar için 20 Temmuz’dan sonrasını işaret ettiği gibi iddialar ortaya atılsa da sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. POMEM mülakatları 21. dönem polis alımında 29 Ocak-10 Şubat aralığında yapılmış, sonuçlar 25 şubat tarihinde erişime açılmıştı. Bu bilgiler göz önüne alınırsa, POMEM mülakat sonuçlarının akademi tarafından ay sonuna kadar açıklanması öngörülmekte. Ancak konuyla ilgili resmi açıklama yapılır yapılmaz son dakika bilgilerle sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

22. dönem POMEM için başvurular 30 Mart 2018 tarihinde sona ermişti. Lisans ve önlisans mezunu 10 bin polisin alınacağı süreçte seçme sınavları ve mülakatlar da tamamlandı. Tüm aşamaları geçen adaylar artık mülakat sonuçlarını beklemeye başladı. Adayların talebinin ise bu bekleyişin en kısa sürede bitmesi ve sonuçların açıklanması olarak ifade ediliyor. 21. döneme bakıldığı zaman mülakatların 10 Şubat’ta bittiği görülüyor. Mülakat bittikten 15 gün sonra, 25 Şubat’ta ise sonuçlar açıklanmıştı. Daha önceki alımlarda ise en geç açıklama tarihinin 1 ay olduğu görülüyor. Dolayısıyla, sonuçların 21. dönemle paralel şekilde, yaklaşık 15-20 gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

POMEM BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
– Önlisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan önlisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)
– KPSS’de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak, (Lisans mezunları için 2016 veya 2017 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2016 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (70,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)
– Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için POMEM Giriş yönetmeliğinin 8’inci maddesinin (c) bendinde belirlenen puanın en az % 80’ini almış olmak, (Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için 2016 veya 2017 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00), 2016 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (56,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)
– 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (31 Aralık 1989 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak)
– Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
– Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, (Liselerden Güvenlik Bilimleri Fakültesi ile Fakülte ve Yüksek Okul lisans programına, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ve Polis Meslek Yüksek Okulu Ön Lisans programına alınacak öğrencilerin boyları en az erkeklerde 167 cm, kadınlarda 162 cm olması gerekiyor.)
(Liselerden Güvenlik Bilimleri Fakültesi ile Fakülte ve Yüksek Okul lisans programına, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ve Polis Meslek Yüksek Okulu Ön lisans programına alınacak öğrencilerin; herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18.00 (dahil) ile 27.00 (dahil) arasında olanlar öğrenciliğe kabul edilir.)
– 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin;
1) Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,
2) Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,
– Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,
– Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile durumunu belirtecek.)
– Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,
– Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,
– Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,
– Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.
– Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

SÖZLÜ MÜLAKAT SONUÇLARININ İLANI NASIL OLACAK?

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25’i ve mülakat sınavı puanının %50’sinin toplamı olacak. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS’den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

Adayların sınav sonuçları, sınav ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra Polis Akademisi Başkanlığınca ilan edilir.
Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacak. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecek. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğinde olacak. 
Adayların eksik, yanıltıcı, yalan beyan, sahte evrak veya sınav komisyonlarını yanlış bilgilendirme sonucunda sınavlara katılarak başarılı olan adayların sınavı asıl ve yedek olarak kazanmış olsalar bile, geçici-kesin kayıt işlemleri yapılmayacak, kesin kayıt ve okula kabulleri yapıldıktan sonra bu durumları ortaya çıkanların, ilgili yasal mevzuat çerçevesinde eğitim-öğretimin herhangi bir aşamasında ilişikleri kesilecek. Adayın söz konusu işleme kasıtlı olarak sebebiyet verdiğinin tespit edilmesi durumunda aday hakkında gerekli yasal işlem yapılacak.

MEZUN OLAN POLİSLERİN İLK ATAMALARI NEREYE YAPILACAK?

Polis amiri ve polis memuru yetiştiren eğitim kurumlarından mezun olduktan sonra yapılan sınavda başarılı olanların ilk atamaları öncelikle birinci bölgeye yapılır.
Polis memuru yetiştiren eğitim kurumlarından mezun olan polis memurlarının atamaları, asayiş gerekleri ve hizmet branşındaki ihtiyaç, personelin teknik bilgisi ve mesleki uzmanlığından yararlanma mecburiyeti olmadıkça, öncelikle polis merkezleri, çevik kuvvet veya koruma hizmet birimlerine yapılır.
Teknik ve mesleki uzmanlıktan yararlanma mecburiyeti ile 7 nci madde hükmü saklı kalmak kaydıyla, polis amiri ve polis memuru yetiştiren eğitim kurumlarından mezun olduktan sonra yapılan sınavda başarılı olanların, eğitim kurumlarının mevzuatına göre oluşturulacak sıralamaları esas alınarak, kadro ve hizmet ihtiyacına göre Genel Müdürlükçe tespit olunacak yerlerden seçecekleri birimlere atamaları yapılır. Devlet memurlarıyla evli olanların ilk atamaları, talepleri halinde Genel Müdürlükçe eşlerinin görev yaptığı yere yapılabilir. Tercih listesinden eşinin görev yaptığı yeri seçme imkânı var iken seçmeyenlerin yerleri değiştirilmez ve atamalar yapıldıktan sonra eşinin görevi nedeniyle atama talepleri değerlendirmeye alınmaz.

 

Etiketler: 2018 EGM POMEM, 2018 polis alımı şartları, 23. dönem POMEM başvuru tarihi, 23. dönem POMEM başvuruları, EGM POMEM sonuç sorgulama, POMEM 22. dönem mülakat sonuçları, POMEM başvuru şartları, POMEM başvurusu, POMEM son dakika haberler, POMEM sonuçları

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA