Ünlü Uranyen Astrolog Eriçdem,“15 Ocak itibariyle Retro enerjileri tetikleyecekler” | SanalGazeteci.NetSanalGazeteci.Net

24 Ocak 2021 - 20:49

Ünlü Uranyen Astrolog Eriçdem,“15 Ocak itibariyle Retro enerjileri tetikleyecekler”

Daha önce birçok önemli olayları önceden tahmin eden ünlü Uranyen Astrolog Sevilay ERİÇDEM, Ocak ayı ile ilgili dikkat çeken yorumlarda bulundu.

Ünlü Uranyen Astrolog Eriçdem,“15 Ocak itibariyle Retro enerjileri tetikleyecekler”
Son Güncelleme :

08 Ocak 2021 - 18:03

Daha önce birçok önemli olayları önceden tahmin eden ünlü Uranyen Astrolog Sevilay ERİÇDEM, Ocak ayı ile ilgili dikkat çeken yorumlarda bulundu.

Uranyen Astrolog ERİÇDEM, “Bu ay boyunca etkisi güçlü olacak bazı önemli göksel kombinasyonlardan bahsedeceğim. Uranyen prensiplere göre gökyüzüne bakmasanız bile zamana damgasını vuran etkilerin ne kadar güçlü olduğunu zaten hissediyor olabilirsiniz. Sosyal gezegenler Jüpiter ve Satürn Kova’nın Mars ve Uranüs Boğa kavuşumuna yaptığı kareler, toplumsal, ekonomik, kolektif ve bireysel bazda etkili olacaklar.

Ay’a damgasını vuran Mars & Uranüs kavuşumu klasik anlamda kazalar ve ameliyatlar, ani heyecan verici olaylar anlatırken aynı zamanda sağlık açısından da devam eden koşullarla yüzleşebileceğinizi (öksürük-terleme-ateş gibi) söylüyor. Yanı sıra çevrenizdeki kişiler, arkadaşlar veya toplumsal bazda anlaşmazlıklar ve olaylar olması kaçınılmazdır. Dürtüyle hareket eden veya öfkelendiğinde kuralları çiğneyen insanlarla muhatap olabilirsiniz veya bildiğinizi düşündüğünüz her şeyle çok çelişkili görünen ve davranan insanlar sizi provoke edebilir. Toplumsal değişim için bastıran göksel faktörler bunu açığa çıkartan insan-toplum-devlet-ülke örnekleri şeklinde kendini gösterirken, bireysel anlamda herkese karşı içsel bir şiddet duygusu tarafından ele geçirebilirsiniz. Dahası çevrenizdeki bazı insanlar saldırganlaşarak adeta kendi kendilerini yok edecek şekilde davranabilirler. Mars Uranüs özellikle doğum haritalarındaki köşe evlerinize (1-4-7-10) kare -karşıt-kavuşum açısal bağlantıyı yapıyorsa, bu değişimlerde sizin nasibinize de bol bol düşecektir.

Bu açısal faktörü en ideal kullanma yöntemi bireysel veya takım sporlarına ya da gurup faaliyetlerine yönelmektir. Arkadaşlarla birçok aktiviteler yapmanız mümkün olabilir. Bu açıyı “birlikten güç doğar” prensibiyle yönetirseniz olabilecek bütün olumsuz faktörleri olumlu hale çevirebilirsiniz. Unutmayın öfkeyle hareket eden değil sağ duyuyla iş bitiren her zaman kazanır.

Asteroid Psyche  (r) ve Asteroid Eurydike (r) ay içinde kavuşuyorlar. (9-10 Ocak) Geçtiğimiz Kasım ayında da birbirleriyle açısal bağlantı yapmışlardı ve o zamanlarda tetiklenen konular bu ay içinde gündeminize gelecektir. Bu enerjiler genellikle uygunsuz tepkilerin temelinde yatan psikolojik bir durumlar olarak ortaya çıkar. İkisi de Retro oldukları için gündelik yaşama tezahürleri kolayca tanınmayabilir. Geçmişte kalmış bir çok “duygusal konular” var ve bunlar size özellikle bu ay, tamamlanmamış konuların ve iyileşmemiş durumların olduğunu gösteriyor. Dahası bu kombinasyon Mars ve Uranüs ile tetiklendiğinde tepkilerin kesinlikle çok çarpık olmasına sebep olan bir durumdur: Bu tarz durumlarla muhatap olduğunuzda bilmelisiniz ki  “Geçmişten duygusal yaralar taşıyorum ve bunlarla hiçbir zaman gerçekten başa çıkamadım veya onları iyileştiremedim. Olan şeylere aşırı fazla ya da gereğinden az tepki verme eğilimindeyim. Her iki durumda da kendi kendimi yok etme enerjisini yaratıyorum” algısına düşebilirsiniz.

Yengeç burcunda Hades – Hopi – Hera üçlüsü var ve 15 Ocak itibariyle Retro enerjileri tetikleyecekler. Bu her türlü aşağılayıcı ve suçlayıcı faaliyetler, önyargılar, azınlıklar veya ırksal kavgalar, şiddet eğiliminin artması, hak ve adalet adı altında saldırgan eylemler, insanlara eşit muamele edilmemesinden kaynaklanan farkındalıklar şeklinde tezahür edecektir. Hera Hades bağlantısı finansal kaynakları ve ortaklıklar vasıtasıyla yaşanılan çatışma ve ayrılıkları işaret ediyor. Maddi anlamda ilişkilerde kronik para problemlerinin yüzünden ilişkileri bıçak gibi kesip atmak eğilimi şeklinde dışa vurmasına tanık olabilirsiniz. Kültürel ve azınlık guruplarını yarattığı karmaşalar, ırksal sorunlar ve hastalıkların tekrarlanması gündeme gelecektir. Özellikle artık tedavülden kalkan bazı eski hastalıklar da bu dönemde ırksal kültürel temaslar neticesinden tekrar hortlayabilir ve üzerinde disiplin uygulanması gereken tedbirlerin alınmasına sebep olabilir. Hades’in bazılarınız için kronik depresyonların tezahür ettiği bir zaman olması da kaçınılmazdır. Bu transit etkiyi soğurmanın en ideal yolu, hak hukuk ve adalet ile ilgili önyargılarınızı tekrar gözden geçirmek, Kova çağına yakışır biçimde herkes için eşit adalet ve özgürlük alanı yaratmaya yönelik çalışmalar yapmak, eski suçluları topluma kazandırma faaliyetleri içinde bulunmak veya tedavülden kalkmış hastalıklar için eski yöntemleri tekrar hayata getirmek mümkün olabilir.

Hopi’nin ister bir kişi ister bir ülke olsun, sınırları ve bölgeyi temsil edebileceğini de unutmayın! Hades ile sınır anlaşmazlıkları, sınır meselelerine bağlı suçlar veya en basit anlamda kişisel alanlarınıza saygı duyulmadığını düşündüğünüz olaylar gündeme gelebilir. Çoğu zaman bu çok da uzakta olmayan birinin hayatınıza direk müdahalesi şeklinde açıla çıkabilir. Hades Hera bağlantısında bir ilişkinin arka planında geçmişte yapılan ihanet ve aldatmaların hesaplaşması yatabilir ve ilişkilerdeki geçmiş haksızlıklar gündeme gelebilir. Hopi ile kendini savunmak adına sert şekilde cevaplar verme eğiliminde olabilirsiniz. Bu noktada Hades’i geçmişi şifalandırma çalışmaları yapmak için kullanmalısınız.

Yine ay ortalarında (18- 24 Ocak) Asteroid Virchow (Bağışıklık sistemi hastalıkları) ile asteroid Hygiea’ya karşıt olduğundan; bağışıklık sisteminizdeki genel düşüklük sebebiyle patolojik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle bu asteroidlerin Merkür bağlantısı (çocuklar, kardeşler, komşular, sinirler ve akciğerler) sağlık sorunları üzerinde etkisini devam ettiriyor. Merkür ile sağlık konusundaki bilgiler üzerinde düşünerek bazı uygulamalara karşı tepkisel davranarak “ama bu saçmalık” noktasındaki düşüncelere gidebilirsiniz. Bazı hasta düşünceli insanlarla uğraşmak sizi yorabilir ve gereksiz endişe yada gerilim yaratarak bünyenizi zayıflatabilirsiniz. Yanlış giden şeyleri düzeltme eğiliminize bu dönemde dikkat etmelisiniz. Genel etki “Kahretsin hiçbir şey yolunda değil ve gerçekten gelecekte her şey berbat bir hal alacak” düşüncesine kolaylıkla düşebilirsiniz. Bu düşüncenin kendisinin SAĞLIKSIZ olduğunu unutmayın. Doğru düşünme biçimi şudur. “Şu anda hayatta birçok şey değişiyor. Her zaman değişim süreçleri sancılıdır ancak olması gereken mutlaka olur. Ben kendim için en ideal koşulları nasıl yaratabilirim?” şeklinde olmalıdır.

25-27 Ocak civarında Asteroid Terpsichore ve Asteroid Toro açısal bağlantıya giriyorlar.  Bu genel olarak koordinasyon ve denge problemleri anlamına gelebilir. Aşırı hareketlilik ile kendinizi bedensel olarak zorlayabileceğiniz bazı kas sorunlarınız olabilir. Egzersizler ile kaslarınızı hareketlendirmek ihtiyaç veya mecburiyetinde kalabilirsiniz. Toro sonu fiziksel şiddete kadar varabilecek fiziksel hareketlilik vereceğinden özellikle Mars Boğa enerjisiyle öfke kontrolü yapmanızı tavsiye ederim. Toro rekabet dürtüsüyle kazanma hırsını tetikleyecektir. Dediğinin doğru olduğunu iddia etme, diğerleri üzerinde kabadayılık vb gibi abartılı fiziksel davranışalar, dayak, şiddet, taciz veya tecavüze kadar varabilecek aşırılıkları bu kombinasyon ile gündeme gelebilir. Bu sert kombinasyonu kendiniz için yürüyüş ve koşu gibi basit sportif faaliyetler ile değerlendirmeniz faydalı olabilir.

Ayın 22’sinde TNP Zeus, Asteroid Aesculapia ile bir açıda olabilir: Eklemlerde ve kaslarda iltihaplanmalar, kan hastalıkları ve elleri ve ayakları burkma, yakma veya kanamalara sebep olacak ufak tefek kazalara açıklık söz konusu olabilir. Bazı kombinasyonlar için Zeus ateşli silahlar veya elektrikli makineler anlamına geleceğinden bu faktörlerin dahil olacağı yaralanmalar olaylara tanık olabilirsiniz. Kazalar, travmalar, yaralanmalar, kanamalar ile sonuçlanabilecek ev veya iş kazalarına karşı temkinli olmanızda fayda vardır.

27- 28 OCak’da Asteroid Apollonia ve Asteroid Nemesis açısal bağlantıya giriyorlar. Özellikle Nemesis söz konusu olduğunda bilmelisiniz ki sorunun nedeni tek birş ey değil, birden fazla etkisi olan birçok şeydir ve daha çok insanlar hep birilerini suçlama eğiliminde olur. Özellikle Nemesis ile iftiralar şeklinde tezahür edebilecek bu kombinasyon da bazı durumlarda neyin yanlış neyin doğru olduğunu algılamak zor olabilir. Nemesis ile herhangi bir sonuca varmadan önce çoklu birçok durumu gözden geçirmeye ve farklı bakış açılarıyla olayları değerlendirmeye ihtiyaç olduğunu bilmelisiniz. Kuzey Ay düğümü ikizler ile en ufak bir dedikodu bazıları için büyük iftiralar veya hayatlarını karartacak önyargılar şeklinde sirayet edebilir. Karma yaratmaya çok müsait bu kombinasyona özellikle dikkat etmenizi tavsiye ederim. Her duyduğunuza itibar etmeden önce gerçeklerin ortaya çıkması için İkizler enerjisini kullanarak daha çok araştırma yapın. Gerçekten emin olmadığınız hiç bir konuda önyargılı hareket etmeyin. Kısacası ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun. İnsanları gereksiz yere suçlayarak farkında olmadan büyük karma yaratabilirsiniz.

Şubat’ın ilk günleri 2 ve 3 Şubat civarı da TNP Cupido ve Asteroid Orpheus açısal bağlantıya giriyor. Aşk şarkıları dinleyebilir veya biten giden bir ilişkiyle ilgili geri dönüşler yaşayabilirsiniz. Aile üyelerinizden depresyona girenler varsa bu konuda onlarla müzik terapisi vs çalışmaları yapabilirsiniz. Genel bir özlem duygusu açığa çıkabilir veya hüzünlü şarkılar eşliğinde ağlayabilirsiniz. Romantiklik bu açıda ortaya çıkacağından 14 şubat sevgililer günü öncesi büyük bir özlem duygusu tetiklenecektir.

Çılgın bir 2020’den sonra, sert etkiler altında olacağımız Ocak 2021’i bizi bekliyor.

OCAK 2021 Mottosu : Gökyüzündeki her şey benim için ve bana en güzelini getirmek için çalışıyor. Yapmam gereken tek şey sağduyu ile kendi üzerimde irade kullanmak ve kendimi yönetme becerimi geliştirmektir.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.